המטבח הוא חלל מרכזי בבית וככזה הוא צריך להיות נקי ומתוחזק. ככל שהוא יישמר יותר הוא יאריך ימים יותר ויאפשר לנו לעבוד בו בקלות ובנוחות וכמובן, יעשה לנו חשק לשהות בו. מדריך לניקיון המטבח ושמירה עליו לא מגיע יחד איתו כשבונים ומעצבים אותו אז הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם איך לשמור על המטבח בקלות ובלי יותר מידי מאמץ.

 

כמה דברים שתצטרכו לפני…

הנה רשימה של כמה פריטים שתצטרכו בשביל לשמור על המטבח שלכם. יש כמובן את חומרי הניקיון שניתן לקנות בכל חנות אבל אנו מציעים לכם לעשות שימוש בחומרים טבעיים. מה שתצטרכו הם לימונים, אבקת סודה לשתייה, מלח, סבון כלים, חומץ לבן מזוקק, בד מיקרופייבר ומברשת קטנה איתה תוכלו להגיע לכל מקום.

 

ניקוי כתמי קיר במטבח

מטבח שמבשלים בו הוא מטבח שהקירות שלו אט אט מתלכלכים בשומנים בעיקר סביב הכיריים. מה עושים? לוקחים בד מיקרופייבר יחד עם מי סבון ומשפשפים בעדינות. שפשוף חזק מידי יפגע בצבע ואם הכתמים לא יורדים בדרך הזו, אפשר לנקות עם סודה לשתייה או חומץ לבן.

 

ניקוי משטחי אבן

השיש נוטה גם הוא לקבל כתמים שעשויים להישאר אם לא מנקים אותם כמו גם שריטות שהוא מקבל באופן טבעי. כשמנקים את השיש או משטחי אבן בכלל, חשוב לא לעשות שימוש בחומרים כימיקליים חריפים מידי כי הם יפגעו בו. הדבר הנכון ביותר הוא לברר עם היצרן מהו החומר האידיאלי למשטח כזה אך ככלל גם פה, מטלית ומי סבון יחד עם ניקוי עדין יכולים לעשות עבודה מצוינת.

 

ניקוי קרמיקה בקירות

הקירות כפי שציינו עשויים להתלכלך בעיקר באזור הבישול ואם יש אריחי קרמיקה גם הם עשויים להתלכלך מאותו הדבר. איך מנקים אותם? לוקחים סודה לשתייה ומדללים אותו עם מים ביחס של 1 ל-8, ומנקים בעדינות את האריח.

 

ניקוי פח האשפה

זה אולי החלק הכי פחות נעים, אבל מה לעשות, אי אפשר להתעלם מפח האשפה. צריך לנקות אותו וכדאי לעשות את זה בחוץ עם צינור מים או באמבטיה, ולאחר מכן לנקות אותו בחומץ ומים בשביל להסיר ממנו שומנים. כדאי לעשות את זה פעם בשבוע – שבועיים.

 

ניקיון בתוך הארונות

מזל שפסח מגיע אחת לשנה ומחייב רבים מאיתנו לנקות את הארונות ביסודיות, אבל גם בתאריך אחר זה בסדר והניקיון צריך להיות עם מים וחומץ בחלוקה שווה, ולאחר מכן ניקיון עם מטלית יבשה.

 

ניקיון מעל הארונות

מעל לארונות לא צריך יותר מפעם בשנה ומה שמצטבר שם זה בדרך כלל אבק וקצת שומן. איך מנקים? עם תרסיס ייעודי או חומץ לבן וכדאי לאחר מכן להניח נייר או עיתון על המשטח.

מטבח נקי יותר הוא מטבח שנעים יותר לעבוד ולשהות בו ותחזוקה טובה שלו תאפשר לכם ליהנות ממנו בכל זמן.