המטבח הוא אחד החללים המרכזיים בבית, חלל בו היצירתיות באה לידי ביטוי, חלל בו בני המשפחה נפגשים וחברים יושבים בו, ובדרך כלל הוא גם חלל שנמצא מול דלת הכניסה או באזור הסלון, כך שכל אחד נחשף אליו. אם אתם בונים בית ומתלבטים איך לעצב את המטבח או אם אתם גרים בבית קיים ועושים שיפוצים ורוצים לעצב את המטבח מחדש, הנה 4 טיפים שיסייעו לכם לעצב את המטבח בצורה פונקציונאלית יותר, נוחה יותר וכמובן, יפה ומזמינה יותר.

 

תחשבו אחסון

הדרך לעיצוב המטבח עוברת בחשיבה קדימה, מה יהיה בו לאחר שתסיימו לעצב אותו ומה תצטרכו לאחסן בו בעתיד. בבואכם לעצב את המטבח שלכם, נסו לעשות שימוש בכל פינה אפשרית כדי שיהיה מספיק מקום לכלים, סירים, צלחות וסכו"ם כמו גם כל דבר אחר שתרצו לאחסן. אל תחשבו רק על מה נראה יפה עכשיו אלא מה יהיה פרקטי עבורכם ולא ידרוש מכם לאחסן חלק מהציוד בחדר אחר. כך לדוגמא ארונות יכולים להיות עד התקרה, ואין סיבה שיישאר רווח לא מנוצל.

דוגמה לאפשרויות אחסון כאן

 

תאורה – לא רק בתקרה

במטבח צריך כמובן שתהיה תאורה טובה, גם כדי שאפשר יהיה לבשל ולאפות בנוחות ולראות את כל מה שעובדים איתו וגם כדי שניתן יהיה לשבת בנוח לאכול, לבד, עם בני המשפחה או עם אורחים. כשיש תאורה רק בתקרה, אם היא תהיה מאחוריכם יהיה צל על סביבת העבודה. איך פותרים את זה? עם תאורה מתחת לארונות, מכיוון שהם מאירים ישירות על משטחי השיש.


 

וודאו שיש אפשרויות חיבור נוחות

מה הכוונה? הכוונה היא לחשיבה איפה ימוקמו הכיריים אם הם יהיו על גז ואיפה יהיה צינור הגז, איפה ימוקמו המכשירים החשמליים, איפה יהיו נקודות חשמל ואיך הצינורות וחוטי החשמל ישתלבו בלי להינזק. כך לדוגמא צריך להשאיר מספיק מקום למדיח הכלים כדי שדחיסה שלו למקומו לא תמעך את הצינור שמאחוריו ולא יהיה ניקוז כמו שצריך. כל מה שצריך הוא לתכנן מראש ואם צריך לעשות שימוש במכשירי מדידה, כדאי מאוד.

 

מחדשים את המטבח? חדשו גם את המכשירים

נכון, שימוש במכשירים שעשיתם בהם שימוש במטבח הישן יחסוך כסף. אבל אחרי שעיצבתם את המטבח כמו שאתם רוצים ושיש לו את המראה החדש והיפה שחלמתם עליו, מכשיר אחד ישן יכול למשוך את העין ולהרוס את הכול. לא חסר במה לחסוך בעיצוב מטבח חדש כך לדוגמא אין סיבה לשלם הרבה על ידיות כשיש זולות ויפות יותר, ועם מה שחסכתם תקנו מכשירים חדשים שישתלבו בעיצוב החדש.

כל מה שצריך הוא לחשוב רחב יותר, מחוץ לקופסא והמטבח יכול להיות מעוצב בצורה מדהימה. מטבח מעוצב נעים יותר לשהייה, כייפי יותר לעשייה ומעורר גאווה כשאנשים אחרים רואים אותו. אין שום סיבה שגם שלכם לא יהיה כזה.