עיצוב מטבח מחודש ועוד יותר מכך, מטבח בבית חדש הוא עניין מרגש. המטבח כבר מזמן לא עוד חלל בבית שעוברים בו מידי פעם אלא מקום בו יוצרים, מכינים, נפגשים ואוכלים. עיצוב המטבח הוא לא דבר של מה בכך והוא מצריך חשיבה מוקדמת כמו גם לקיחה בחשבון של פרמטרים שונים, ויש דברים רבים שצריך להחליט עליהם החל בסוג הארונות שיהיו במטבח ועד לפרזול שבו.

אחד הדברים החשובים ביותר אם כן, הוא סוג הארונות במטבח. עד כמה הם יהיו טבעיים ועד כמה הם יהיו חזקים ועמידים לאורך שנים. אז הנה קצת על הסוגים שיש ועל האפשרויות העומדות בפני מי שמתעתד לייצר או לשפץ מטבח.

 

הארונות הזולים

מטבח לא חייב להיות יקר ולא חייבים בגללו "לפשוט את הרגל". יש אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם מטבח יקר מידי אבל אין שום סיבה שהם לא יוכלו ליהנות ממטבח טוב. ארונות מטבח זולים יחסית יכולים להיות ארונות מסיבית, שבבית או MDF. בדרך כלל מדובר על פנים הארון והגוף שלו כמו גם הדלתות שלו שמיוצרים מהחומרים הללו.

ארונות יקרים ובינוניים – סוג אחר של ארונות הם הארונות שמיוצרים מחומרים איכותיים יותר, חומרים שברוב המקרים יחזיקו מעמד זמן רב הרבה יותר. בדרך כלל הארונות האלו עשויים מעץ סנדביץ' או עץ מלא, ובמקרים רבים הארון עצמו יהיה מעץ סנדביץ' לעומת הארונות שיהיו עשויים מעץ מלא.

 

ארונות מקו ייצור

סוג נוסף של ארונות מטבח אלו ארונות המלאי. ארונות אלו מגיעים בגדלים קבועים והם מיוצרים בייצור המוני, מה שהופך אותם לזולים הרבה יותר. חשוב לדעת שאי אפשר לשחק עם הגדלים שלהם ולכן בחללים מיוחדים הם עלולים להיות בעייתיים.

 

גימורים וציפויים

השימוש בארונות המטבח הוא שימוש פנימי כמובן אך החלק החיצוני הוא זה שנראה לעין. יש ציפויים שונים לארונות מטבח בהם פורמייקה, אפוקסי, פולימר או זכוכית ולכל אחד מהחומרים הללו יש את היתרונות שלו.  היתרון העיקרי של הפולימר הוא שהוא מגיע במגוון רחב של דוגמאות ומתאים לסגנונות עיצוב שונים. הזכוכית היא אופנתית ורשמית יותר ולאפוקסי שי מראה עכשווי.

יש סוגים שונים של ארונות מטבח, צבעים שונים וגדלים שונים וחשוב לבחור בצורה מושכלת את הארונות ואם צריך אז להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום שיוכלו לתת את הטיפים שלהם. ארונות מטבח הם משהו שרוכשים לשנים ארוכות וכדאי להיות עם סבלנות ולקבל את מה שרוצים.