המטבח הוא היום אחד החללים המרכזיים בכל בית ואנשים משקיעים בו לא מעט על מנת שייראה מצוין, שיהיו בו את המכשירים הדרושים להם ועל מנת שהם יוכלו לבשל ולאפות כמו שהם אוהבים וכמובן לארח. כיום, לא מעט מעצבים את המטבחים של הלקוחות שלהם בעיצוב מודרני, והופכים כל בית רגיל לבית בעל מראה יוקרתי.


אבל יש בלבול בין שני מושגים מרכזיים בעיצוב מטבחים. יש את המושג "מטבח מודרני" ויש את המושג "מטבח עכשווי", ולא מעט אנשים חושבים שזה אותו הדבר. אבל לא, המטבח המודרני הוא מטבח בסגנון עיצוב שנוצר בין השנים עשרים עד חמישים של המאה הקודמת. הסגנון המודרני הוא סגנון פשוט ונקי ושימוש בחומרים טבעיים כמו עץ, והוא לא עשוי להשתנות בצורה דרמטית. מטבח עכשווי לעומת זאת הוא מושג אלסטי שמשתנה בהתאם להתפתחויות ולמה שפופולארי כרגע.

 

תאורה במטבח המודרני

מטבחים מודרניים בהתאמה אישית כוללים גם תאורה בכמות גדולה, הן באמצעים טבעיים והן באמצעים מלאכותיים. התאורה תופסת לה מקום של כבוד ביצירת מטבח בסגנון מודרני ולכן חלונות גדולים במטבח נראים במטבחים בסגנון הזה. כך גם גופי תאורה מלאכותית שניתן לראות בכמות גדולה יחסית הן על התקרה והן מתחת לארון.

 

אחסון

עוד מרכיב מרכזי במטבח המודרני הוא אפשרויות האחסון ובעיקר, קלות האחסון והגעה אל אותם מכשירים וכלים במהירות. המטבח המודרני מתאים לעידן שלנו בו הכול צריך להיות מהיר ועכשווי, ואם בעבר במטבחים עם פן כפרי היה צורך לטפס לארונות גבוהים בשביל להוריד פריטים יום יומיים, היום העיצוב המודרני מתמקד בין השאר בקלות הגישה לפריטים מה שאומר מגירות עמוקות לסירים, מגירות ארוכות עם אפשרות לפתוח אותן לגמרי ולהגיע לכל נקודה במגירה בקלות. גם המכשירים עצמם קטנים ופרקטיים יותר ותופסים פחות מקום באחסון.

 

שימוש בגוונים ניטרליים

מטבח מודרני הוא אם כן מטבח בעל קווים נקיים ופשוטים יותר, מטבח עם גוונים ניטרליים ועם גימורים טבעיים כמו ארונות עץ. הגוון הניטרלי ביותר וזה שניתן לראות במרבית המטבחים הללו הוא הצבע הלבן, צבע שיכול להשתלב עם כל צבע אחר, צבע שמשדר שקט ושלווה.

 

משטחי עבודה מחומרים מודרניים

בין השאר מה שהופך מטבח למטבח מודרני הוא השימוש בחומרים מודרניים במשטחי העבודה. זה אומר שמשטחי שיש פופולריים במטבח המודרני אך גם לקוורץ יש בו מקום של כבוד. משטחי העבודה הללו הם עם צבעים ניטרליים.

יש אפשרויות רבות לעיצוב מטבח בצורה מודרנית והתוצאה שתתקבל היא מטבח יפה ואסתטי עם קווים נקיים. כל מה שצריך הוא למצוא את המעצבת הנכונה שתתן את הדגשים שלה ושתתכנן את המטבח בצורה נכונה. עיצוב מקצועי יידע לקחת את התקציב שלכם ולהפיק ממנו את המירב, יידע לנצל אותו בצורה מיטבית  כדי שהמטבח שלכם יראה בדיוק כמו שתמיד חלמתם.